Jdinato.cz     |       info@jdinato.cz   |       +420 725 489 889     |    Obchodní podmínky   |      Doprava a platba    |      Velkoobchod

Jak funguje pískové filtrační čerpadlo EXIT?

03.07.2020 Inspirace
Jak funguje pískové filtrační čerpadlo EXIT?

Filtrujte vodu ve vašem nadzemním bazénu pomocí pískového filtračního čerpadla EXIT. Pískové filtrační čerpadlo poskytuje nejlepší filtraci pro vodu z bazénu. Jak přesně používáte pískové čerpadlo EXIT a jak fungují různé funkce čerpadla?


​6 různých funkcí

Čerpadlo pískového filtru od EXIT Toys má 6cestný ventil, pomocí kterého můžete čerpadlo snadno nastavit do šesti různých poloh. Není čerpadlo s tolika různými funkcemi příliš komplikované? Není a naopak EXIT pískové filtrační čerpadlo usnadňuje filtrování vody v bazénu. Díky různým polohám ventilu máte k dispozici všechny možnosti, jak správně udržovat vodu i Vaše čerpadlo.

Chcete čerpadlo přepnout do jiného režimu? Vždy nejprve vytáhněte zástrčku ze zásuvky, aby se čerpadlo vypnulo. Poté můžete čerpadlo bezpečně nastavit do libovolné požadované funkce a zástrčku zasunout zpět. 

Čerpadlo má následující funkce:

  • Čištění
  • Obnova a propláchnutí
  • Manometr
  • Odčerpání
  • Recirkulace
  • Uzavření


Čištění filtračního čerpadla EXIT

Hlavním úkolem pískového filtru je filtrovat vodu z bazénu a udržovat ji v pohybu. Při této funkci voda vytéká z bazénu hadicí, protéká do čerpadla a prochází pískovou filtrací shora dolů. Veškeré nečistoty, které jsou větší než zrnko písku, zůstávají v čerpadle, takže zpět do bazénu proudí pouze čistá voda.


Obnova a propláchnutí

Protože filtrační písek shromažďuje nečistoty z vody, bude se tento písek pomalu zanášet. Pro jeho správnou funkci je důležité pravidelně písek tzv. "propírat", a to pomocí funkce zpětného proplachu filtračního čerpadla. Během zpětného toku voda protéká čerpadlem v opačném směru, zdola nahoru a odnáší nečistoty z písku a opouští čerpadlo přes odtok. 

Pro vypuštění vody odšroubujte vypouštěcí uzávěr na zadní straně čerpadla (zelený kruh). Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, nechte čerpadlo ve zpětném chodu po dobu asi dvou až tří minut, dokud se písek řádně nepropláchne.

Při čištění písku s reverzní funkcí se písek ve filtru tlačí směrem nahoru. Režim oplachování pak zajišťuje, že je písek usazuje zpět v nádobě. Při oplachování voda proudí shora dolů a písek klesá do čerpadla. Opláchnutí po dobu deseti až třiceti sekund je dostatečné a čerpadlo je zcela připraveno k dalšímu použití!
 

Manometr

Jak zjistit, kdy je čas propláchnout čerpadlo? Sledujte manometr na pumpě pískového filtru. Čerpadlo pískového filtru se dobře filtruje, když je tlak indikovaný měřidlem menší než 0,2 baru (3 psi). Pokud tlak stoupne, je čas vyčistit filtrační písek! 
 

Poznámka:
Pokud tlak zůstane po vyčištění příliš vysoký, může to být také známkou toho, že je čas vyměnit písek. To je obvykle nutné pouze jednou za šest měsíců.
 

Odčerpání a Recirkulace

Pískové filtrační čerpadlo má dvě polohy, ve kterých voda vstupuje do čerpadla, ale neprochází filtrem:

  • poloha odčerpání (odtoku)
  • recirkulace (recirkulace)

Kdy jsou tyto funkce užitečné? Funkce odčerpání je ideální, pokud chcete vypustit bazén. Odšroubujte vypouštěcí uzávěr a veškerá voda bude rychle odčerpána!

Přidali jste do vody dezinfekční prostředek a chcete, aby se ve vodě rychle promíchal? Pak potřebujete recirkulační režim. V tomto režimu voda protéká čerpadlem a následně zpět do bazénu bez průchodu filtrem. Voda proto není filtrována, ale čerpána pouze ve vodním oběhu okolo filtračního media. Dezinfekční prostředek se tak může rychle smíchat s vodou.


Uzavření

Šestá a poslední funkce na čerpadle je uzavření. Tato poloha uzavírá všechny vývody čerpadla. Hodí se, pokud čerpadlo s pískovým filtrem vyžaduje nějakou údržbu. Chcete-li použít tento režim, vždy vytáhněte zástrčku ze zásuvky.


Čerpadlo s pískovým filtrem má proto mnoho nastavení a možností, jak udržet vodu v bazénu a čerpadlo dokonale čisté! S pískovou filtrační pumpou od EXIT Toys zajistíte vždy čistou vodu připravenou pro zábavu ve vodě. Prohlédněte si naše bazény s pískovým filtrem .

Odběr novinek