Jdinato.cz     |       info@jdinato.cz   |       +420 725 489 889     |    Obchodní podmínky   |      Doprava a platba    |      Velkoobchod

Poznejte hru Spin Ladder, švédskou obdobu golfu

02.05.2021 Ladislav Chyba Novinky
Obrázek

Hra spin ladder golf

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Další z našich herních novinek je stále populárnější zahradní dřevěná hra Spin Ladder Originál, známou i pod dalšími názvy jako Ladder Golf, Bolaball, Ladder game nebo Swedish golf. Využili jsme tedy prvních teplejších dnů a  vyzkoušeli jsme ji pro vás hned po hře Dřevěné kostky pro děti, která byla vhodná i do obýváku.

Proměňte se s námi v lovce a pojďme si představit švédský golf, který raději hrajte výhradně venku.

Hra Spin Ladder Originál

Využili jsme krásný slunečný den vyrazili s malými pomocníky do zahrady. Hra vypadala akčně a trocha tréninku v míření nám přišla jako dobrý nápad na oprášení dovedností ze školního tělocviku. Hru si s dětmi zahrajete v plné proudu až od 6 let a má to své opodstatnění. Bola koule pro Ladder Golf musíte cíleně obtočit na bodovanou příčku. Hra se hraje přesně do 21 bodů. Je tedy nutné už trochu počítat a taktizovat. Lze ale hrát i od 4,5 let a trénovat aspoň hod na cíl.

Hru si nesestavíte bez základního nářadí. Budete potřebovat vlastní imbusový klíč H5 a křížový šroubovák na utažení příček žebříku. Zvládne to ale naprosto každý. Při montáži doporučujeme postupovat přes postupné spojování příček až k montáži nohou žebříku.

Stojné nohy jsou utažené jen na "vrtulky", které pohodlně dotáhnete i povolíte rukou. Toto doceníte zejména při přemisťování a uklízení hry. Koule Bola jsou již spojené, takže celá hra je při první skládání hotová do 15 minut a každá další hra je sestavena raz dva.

Jak už je u firmy BEX zvykemhra je vyrobena z kvalitního cedrového dřeva, které je zejména pro vrhy koulemi ideální volbou. Na trávníku se dřevěné koule ošetřené venkovním lakem jen tak nechtěně neobarví.


>> Vyzkoušet hru Spin Ladder Originál <<

Obrázek

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Jaká jsou pravidla hry Spin Ladder?

 1. Hráči se rozdělí na dva týmy a střídají se v hodech na dřevěný žebřík.

 2. Příčky jsou bodované směrem od shora dolů za 1, 2 a dolní za 3 body.

 3. Hráči musí hodit přesně 21 bodů.

 4. Pokud má tedy jeden tým nebo hráč 19 bodů, musí hodit 2 x 1 nebo 1 x za 2 body, aby vyhrál.
Obrázek

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Jak se nám hra Spin Ladder Originál hrála?

Už při montáži byla znát kvalita hladkého zabroušení cedrového dřeva u jednotlivých herních prvků. O to větší byla zábava i při hře samotné. Jelikož jsme hráli 1 na 1 s malou dcerkou, rozdělili jsme si obtížnosti pomocí vzdáleností, z kterých jsme vrhali bola na příčky žebříku. Děti hrají samozřejmě na kratším úseku.

Při hře samotné jsme zkusili více metod vrhu bola

Určitě je dobré vyzkoušet více stylů. Nám se osvědčilo méně síly v hodu, protože jsme měli možnost lepšího míření. Některé styly vrhu popisujeme níže:

 1. úchop za provázek a vrh - tento styl se ukázal nepřesný, obě koule se rozhoupaly jiným směrem a vychýlily směr vrhu
 2. úchop za provázek, roztočení a vrh - neodpustili jsme si ho vyzkoušet, ale asi to chce trénovat a aplikovat při lovu, netrefili jsme nikdy
 3. úchop za kouli a hod vrchem - většinou jsme přehodili příčku žebříku
 4. úchop za kouli a hod spodem - v kombinaci s lehkým rozhoupáním šlo o nejpřesnější metodu s možností míření

Co oceníte u Spin Ladder?

 1. Hrát může 2 a více hráčů v týmech nebo každý sám za sebe.

 2. Potrénujete svou mušku a přesnost hodu.

 3. Hra pobaví i soutěživé tatínky.

 4. Hra je díky svému zpracování i ideálním originálním dárkem, kterým uděláte radost.


Tak jdeme na to ... Jdeme si hrát Spin Ladder Originál.