Jdinato.cz     |       info@jdinato.cz   |       +420 725 489 889     |    Obchodní podmínky   |     Doprava a platba

Proč si hrát v zimě venku?

04.02.2021 Ladislav Chyba
Proč si hrát v zimě venku?

V zimě je toho hodně co objevovat a učit se nové věci. Pokud žijete na venkově nebo vyrazíte do městského parku, zvířata v zahradě získávají hustou srst, slunce je nízko na obloze a holé větve stromů dávají vyniknout zimní říši divů. Hrajte si venku ve všech čtyřech ročních obdobích a sledujte, jak se příroda mění po celý rok. Zejména v dnešních dnech máte jedinečnou příležitost trávit čas se svými dětmi. Nechte je žasnout nad vším, co o přírodě víte a buďte pro ně opět vzorem.

Kreativní zimní hry

Zima vybízí děti, aby si hrály venku jiným způsobem než v ostatních ročních obdobích? Pokud je trampolína pokryta krytem a pískoviště je pokryto vrstvou mrazu nebo sněhu, vymyslí si děti další hry. Zima tak rozvíjí kreativní myšlení dětí. Kromě toho máte na výběr spoustu venkovních hraček, které jsou v zimě zábavné například:

 Nechte děti dělat si své věci a přicházejí s nejoriginálnějšími zimními hrami a sporty. Aktivní zimní hry, jako je sáňkování nebo výroba sněhuláka, jim také posilují svaly a dodávají dobrou kondici. A nemusí přijít ani zimní přestávka pro jejich oblíbené sporty. Se sportovními produkty od EXIT Toys mohou děti pokračovat v tréninku na vlastní zahradě a zůstávají tak ve špičkové kondici!

 

Proč trávit čas na čerstvém vzduchu?

Zvláště zapnuté topení v domě vytváří přesušený vzduch a je tak dobré se občas zajít provětrat do přírody ven. Tímto způsobem tělo v zimě dostává velmi důležitý vitamin D! Je dětem příliš zima na to, aby šly ven? Popadněte zimní kabát, šátek, čepici a rukavice, je to to nejlepší, co pro ně můžete udělat. Po hraní je pak čas na teplou deku a šálek čaje. 

Náš TIP!

Na čerstvém vzduchu děti úspěšně unavíte. Už naše babičky věděli, že řádně "vyběhané děti na čerstvém vzduchu" večer spolehlivě odpadnou. Odpadnou dříve než vy.

Odběr novinek