Jdinato.cz     |       info@jdinato.cz   |       +420 725 489 889     |    Obchodní podmínky   |     Doprava a platba

Recenze hry PUKEC alias Vzdušný hokej alias Cvrnkaná

23.08.2021 Ladislav Chyba Inspirace
Recenze hry PUKEC alias Vzdušný hokej alias Cvrnkaná

Cvrnkaná, střílení puků, vzdušný hokej nebo prostě jen Pukec. Je tolik různých názvů hry, s kterými se na nás klienti obracejí, když se chtějí poptat na tuto skvělou hru. Její autoři v českém provedení vkusně dodávají balení i s drobným podtitulem “ ... nemysli a vystřel ...”. Kdo si zahraje pár kol, pochopí proč.

Hra Pukec 60 x 35 cm

Hru je možné zakoupit ve více provedeních. My si ale představíme základní herní provedení pro verzi Pukec 60 x 35 cm. V základním provedení pro 2 hráče se nám už na první pohled líbí krásný a čistý design samotné krabice. Žádná přehnaná grafika, ale hezký čistý design, který si pamatujeme z deskových her schovaných na půdě našich babiček. Po rozbalení vás v rukou hned potěší velmi zdařile provedená, hladká, dřevěná hrací deska o rozměrech 65 x 35 cm i s hladce zabroušenými bočními plochami. To doceníte zejména při srovnání s různými konkurenčními variantami této hry, vyráběnými v menších provedeních, kde bohužel může skončit zábava spíše třískou v prstu jako při našem porovnávání obou provedení her.

Obrázek

Hra Pukec 60 x 35 cm

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Obrázek

Cvrnkaná

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

V krabici naleznete také krásný sáček s 10 puky a podrobná česká pravidla, ale i bez nich rychle přijdete na to, jak si užít rodinnou zábavu a splnit si svůj kousek rodinné pohody nad deskovkami. Jelikož je hra rychlá a má opravdu dramatický spád, najdete si k ní cestu i ve chvílích, kdy není času nazbyt.

Pravidla hry Pukec

Stačí znát pravidlo "nemysli a vystřel". Jinak si ale hráči rovným dílem rozdělí dřevěné puky a rozestaví je na herní plochu. Pak už jen 3, 2, 1 ... START. 

Herní strategie hry Pukec

 1. Na začátku hry je možné puky vyskládat na řádek a metat jeden za druhým, odpalem z gumičky jako když se střílí z praku.
 2. Někdo raději vrhne puky na herní plochu a "prostě to tam sype" jeden za druhým, dokud nejsou všechny puky u soupeře.
 3. Jelikož se oba hráči snaží hrát na středový otvor a poslat puky na stranu protihráče, puky se tak často od sebe nechtěně odrážejí. Další herní strategie tak může být prostě jen pouhé vyrážení puků soupeře a doufat, že budete rychlejší v podávání puků, které zbývají na vaší straně.. 

Shrnutí z testování hry Pukec

U hry nás těší fakt, že jde o produkt vyrobený v ČR a máme tak možnost podpořit domácí řemeslnou výrobu, která dosahuje opravdu špičkového provedení oproti levnějším verzím. U hry počítejte s tím, že vám dá pořádně zabrat, co se trpělivosti týče. Nejlepší strategií se ukázala opravdu až verze nemyslet a prostě jen střílet. Každé zaváhání vás odmění soupeř svým pukem na vaší straně a tím pádem jeho bodem. Hra je velmi dynamická, v rodinném žargonu bychom řekli, že to je fofr.​


Bezpečnost hry Pukec

Věříme, že stejně jako pro nás, tak i pro vás je důležité zdraví dětí. Při testování hry jsme ocenili zejména velikost herních puků. Hra je sice pro děti, ale jak i výrobce uvádí, vždy je důležitý dozor dospělého. Zde si můžeme aspoň částečně oddychnout, že se riziko spolknutí trochu snižuje právě díky robustnímu provedení herních prvků. Puky jsou výrazně větší, než u jiných her a dětem to tak dá více práce puk do pusinky nasoukat a rodiče mají více času zaregistrovat neplechu.

Obrázek

Srovnání velikosti puků. Levý puk ze hry Pukec, pravý puk z konkurenčních provedení hry.

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Kvalitní herní zpracování a sportovní atmosféra pak přímo vybízí k pořádání turnajů. Mohou mít různé podoby. S rostoucí oblibou jistě hry jistě brzy najdete i některé herní kluby a skupiny, které se této hře věnují aktivně. Jednu z nich naleznete na Facebooku, kde můžete sdílet zážitky z hry nebo hledat herní přátele pro své turnaje. 

Turnaje ve hře Pukec

Pro inspiraci na turnaje mohou hrát hráči následující verze:

 • Na rychlost

Hraje se tak, že vyhrává ten, kdo nejdříve nastřílí všechny puky k soupeři.

 • Na čas

Hraje se ve stanoveném časovém intervalu a po jeho vypršené prohrává ten, kdo má nejvíce puků na svém straně hřiště.

 • Na 3 vítězné

Taková herní klasika pro dva hráče. Vyhrává ten, kdo vyhraje alespoň 2x ze 3 her.

Tato hra bude skvělým doplňkem nejen na rodinné oslavy, ale i skvělým teambuildingovým artiklem na firemní akce nebo grilovačku s kamarády (jen pozor na mastné prsty, to maminky vidí nerady). Rozhodně si ale připravte pevné nervy, protože o adrenalin nebude nouze.


Naše hodnocení hry Pukec 4/5 ⭐⭐⭐⭐☆

Klady hry PUKEC

 • Vhodné jak na oslavy, tak pro posezení s přáteli nebo jen tak s rodinnou
 • Rychlá hra, kde se vystřídají všichni členové sešlosti
 • Nadstandardně kvalitní dřevěné provedení s hladkým zabroušením prvků
 • Velikost puků a tím pádem vyšší bezpečnost hry
 • Vhodné jako hodnotný dárek
 • Vyrobeno v ČR

Zápory hry PUKEC

 • Pro někoho rozměr oproti malým cestovním verzím
Recenze hry SOFT PETANGUE vhodné i do interiéru Recenze hry SOFT PETANGUE vhodné i do interiéru Jak udržet hladinu bazénu čistou? Jak udržet hladinu bazénu čistou?

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Odběr novinek