Jdinato.cz     |       info@jdinato.cz   |       +420 725 489 889     |    Obchodní podmínky   |      Doprava a platba    |      Velkoobchod

Recenze hry YOU.FO

04.01.2022 Ladislav Chyba Inspirace
Recenze hry YOU.FO

Herní koncept YOU.FO vznikl v Holandsku v hlavě Bas Ruyssenaarse, který hru vymyslel během svých vycházek se svým psím parťákem. Během cesty používal klacek, kterým pro aportování odhazoval gumovou hračku ve tvaru kruhu. Jak se rychle ukázalo, hračka touto formou dokázala letět velmi přesně a hodně daleko. Netrvalo dlouho a v roce 2010 převedl Bas tuto obyčejnou kratochvíli v dynamickou a zábavnou hru s létajícím kroužkem ve tvaru talíře a hře začal říkat YOU.FO.

Hra YOU.FO, česky UFO nebo JUFO připomíná trochu i vzdušný hokej ale více pak lacrosse. Zásadní rozdíl je ale v tom, že v základních verzích není ani trochu kontaktní. Díky variabilitě se navíc řadí mezi tzv. inkluzivní venkovní hry a společně ji může hrát úplně každý bez rozdílu věku nebo fyzické zdatnosti. To z ní dělá příjemné zpestření jinak všedních her pro jakoukoliv příležitost.
 

Hra se vyrábí ve dvou provedeních. V základní rodinné verzi YOU.FO FUN, která se nejčastěji hraje na 5 - 15 metrů a profesionální verzi YOU.FO PRO, kterou můžete hrát na 10 - 30 metrů.
 

Herní varianty hry YOU.FO

Pro volbu vhodné hry hodně záleží, zda si chcete zahrát rekreačně a dopřát si klasickou zahradní pohodu se svými blízkými nebo podlehnete svému sportovnímu já a plně se v týmech pustíte do akční hry.

Hra YOU.FO Freestyle

Tato varianta je úplně základní verzí a je vhodná jak pro YOU.FO FUN tak i pro profesionální verzi YOU.FO PRO. Hráči si hází kruh vzájemně mezi sebou a spíše si pomáhají, aby si disk hodem předávali, co nejdéle, podobně jako u hry Badminton. Tato verze hry je nekontaktní, takže pokud to přeženeme, lze ji hrát i v sedě ze židle.
 

Pokud vlastníte nebo se chystáte vlastnit herní sadu ve verzi PRO, pravděpodobně tuto variantu hry zvolíte pro rozcvičení před hlavním sportovním výkonem. Pravidla jsou zde skutečně jednoduchá.
 

Náš TIP k YOU.FO Freestyle 

Pokud hrajete s dětmi utvořte rozestup 5 -15 metrů pokud hrají dospělí, klidně hrajte s rozestupem 10 - 30 metrů, dle chuti a svých možností.

Hra YOU.FO na "Čtverec"

Tato trochu sportovnější a taktičtější verze hry vyžaduje více zručnosti  a v případě hry na týmy i souhru..

  • Hraje se na 11 vítězných bodů.
  • Hráči hrají opět na stejné vzdálenosti 1 na 1 nebo 2 na 2 (potřebujete druhý set nebo dokoupit samostatně herní tyč).
  • Hráči nebo dvoučlenné týmy kolem sebe utvoří vlastní herní čtverec (svůj herní prostor) a zde hrají tak, aby druhý hráč nebo tým ve svém čtverci kruh nechytil.
     

 

Opět lze používat jak rodinnou verzi FUN tak i verzi PRO. Záleží jen na vás. Samozřejmě ale platí, že pro delší odhozy a rychlejší styl nebo často hrané hry v kolektivech je vhodnější verze YOU.FO PRO.


Náš TIP k YOU.FO "Čtverec"

Pokud si chcete hru zpestřit, vytvořte si větší herní čtverce. Více se naběháte a zvýšíte šanci na skórování.

Hra YOU.FO 3 na 3 nebo hra YOU.FO 5 na 5

Byť jde stále o nekontaktní verzi hry, zde již nelze zamezit střetu hráčů a jedná se o plnohodnotnou aktivitu pro kolektivy. Hra vyžaduje kooperaci, zručnost i rychlost. Hodí se tak na dětské tábory, rodinné a firemní akce, prostě všude tam, kde chcete zapojit více účastníku do společných aktivit.
 

Je zde kladen důraz na zručnost i souhru. Této verzi hry se budeme věnovat v samostatném článku, ale pro úvod si řekněme, že lze používat jak rodinnou verzi FUN tak i verzi PRO. Osobně ale doporučujeme, i s ohledem na povahu hry, použít profesionálnější set ve verzi PRO. Důvodem jsou především delší odhozy ale i nové herní prvky jako OBRANA, BLOKOVÁNÍ a NÁROKOVÁNÍ kroužku.


Náš TIP k YOU.FO 3 na 3 a YOU.FO 5 na 5

Hru můžete hrát na pláži nebo louce, ale nejvíce si ji užijete na profesionálním tartanovém hřišti.

 

Rozdíly mezi verzí YOU.FO FUN a verzí YOU.FO PRO

Hlavní rozdíl je použitý materiál. Pro rodinnou verzi YOU.FO FUN, kde se předpokládá bezpečný a klidný průběh hry v tichých zákoutích zahrady, je typické použití tvrzeného plastu na celou hokejku a kroužek. Tento materiál rozhodně nijak neubírá na kvalitě. Naopak doceníte lehčí provedení a pokud přeci dojde na rytířský souboj mladších hráčů, budete daleko klidnější, než u kovového provedení z verze YOU.FO PRO.

I herní kroužek pro verzi FUN je vyroben tak, aby byl co nejbezpečnější. Jeho povrch je potažen odolným pryžovým potahem a celý kroužek je díky měkčení ohebný. Celé sadě chybí snad jen jediné a to transportní vak. Je tedy nutné si uchovat krabici.

Oproti rodinné verzi FUN je ale HERNÍ SADA YOU.FO PRO dimenzována na velkou zátěž. Pokud plánujete hrát častěji, ve více lidech nebo v různých kolektivech, bude pro vás rozhodně lepší volbou. Navíc si díky  hliníkovému rámu hokejky můžete dovolit i daleko větší odhozy nebo výše popsané turnaje 3 na 3 nebo 5 na 5, kde oceníte odolnější provedení. Tomuto konceptu hraní je uzpůsoben i herní kroužek, který je ve verzi PRO vyztužený z důvodu pokročilých herních prvků a výrobce dokonce nabízí pro extrémní formy hry i speciální kroužek ve verzi ULTRA, který zvládne i hru za silného větru. V tomto provedení již nechybí ani transportní vak. Jde tedy o plnohodnotnou sportovní výbavu.

Obrázek

YOU.FO FUN set

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Obrázek

YOU.FO PRO set

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Pozorný čtenář se nyní možná zamýšlí, jak to je s těmi herními kroužky. Je to snadné jako celá hra. Výrobce nabízí 3 základní provedení:

  1. Kroužek FUN - měkčený a vhodný pro rodinné akce
  2. Kroužek PRO - tvrzený a vhodný pro náročnější hru
  3. Kroužek ULTRA - pro velmi vášnivé hráče, které neodradí ani nepřízeň počasí jako silný vítr a déšť
Obrázek

Kroužek YOU.FO FUN

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Obrázek

Kroužek YOU.FO PRO

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Obrázek

Kroužek YOU.FO ULTRA

Zdroj: Ladislav Chyba | Jdinato.cz

Bezpečnost hry YOU.FO

Věříme, že stejně jako pro nás, tak i pro vás je důležité bezpečí a zábava bez obav. Při testování hry jsme ocenili zejména zpracování a volbu materiálu. Ta vždy zohledňuje styl hry a nabízí řešení i pro extrémnější formy zátěže. Hra je sice pro děti, ale jak i výrobce uvádí, je vždy důležitý dozor dospělého. Hrozí zde  například riziko možného úrazu z nepozornosti díky poletujícím předmětům.

Shrnutí z testování hry YOU.FO

Ať už se rozhodnete pro klidnější nebo odvážnější verzi hry, počítejte s velkou dávkou kvalitě tráveného společného času. U hry nás těší fakt, že se hraje venku a může hrát opravdu každý s každým. Mládí se učí trpělivosti stáří a stáří nepodlehne díky strategii dravé rychlosti mladších spoluhráčů. Hru si vždy uzpůsobíte svému tempu tak, aby vám hra vyhovovala. Hra je ve svých pokročilých verzích velmi dynamická a pokud již nyní plánujete aktivnější využití a kombinování herních možností, přejděte k verzi PRO a nezapomeňte na náhradní kroužky. ne každý je stejně dobrý v lezení na strom jako v dalekém odhození, což bývá častou doménou soutěživějších jedinců, kteří mohou na herní kroužek v zápalu hry i nechtěně dupnout a nenávratně ho poničit.Zakázkové gravírování na hru Kroket Zakázkové gravírování na hru Kroket Recenze hry SHUFFLEBOARD / CURLING Recenze hry SHUFFLEBOARD / CURLING

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Odběr novinek